انجمن فیزیوتراپی کردستان

تا پیروزی راهی نیست
نویسنده : کاف - ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٢٦
 

تا پیروزی راهی نیست

 

روند پیگیری و اجرای طرح دکترای حرفه ای فیزیوتراپی اگرچه با تهدیدها ، مشکلات و موانعی روبرو شده است ، اما جامعه فرهیخته ، آگاه و هوشیار فیزیوتراپی تمامی این تهدیدها و موانع را با هوشیاری و تدبیر عالمانه و عاقلانه و با تکیه بر تواناییهای اساتید ، پیشکسوتان ، همکاران فیزیوتراپیست و دانشجویان عزیز ، تبدیل به فرصتهای مناسبی برای جامه عمل پوشاندن به این طرح خواهد نمود .

آنچه در این برهه زمانی حساس و برای غلبه بر موانع موجود لازم است ، حفظ یکپارچگی و اتحاد تمامی گروههای فیزیوتراپی در سراسر کشور ، حرکت در راستای سیاستهای انجمن و کمیته دکترای حرفه ای و پرهیز از هرگونه فرد گرایی ، پرهیز از اقدامات جنجال برانگیز و تحریک کننده ، حفظ حرمت و شان زحمتکشان این حرفه در هر مقطع ، مقام و مسوولیتی و تلاش و پیگیری خستگی ناپذیر تمامی عزیزان در اقصی نقاط کشور میباشد .

در حرکتهای تدریجی ، منطقی ، عقلانی و علمی به سمت هر هدف ممکن است اختلالات موقتی توسط بعضی افراد و مسایل ایجاد گردد ، اما هیچکس و هیچ چیز توان ایستادگی طولانی مدت در برابر چنین حرکاتی را نخواهد داشت و حق و حقیقت همیشه پیروز بوده و خواهد بود .

 

انشاء ا...

به امید آن روز


 
 
ورزش و کمردرد
نویسنده : کاف - ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱۸
 

ورزش و کمردرد

چند نکته مهم:

*طناب‌بازی فشار زیادی بر دیسک‌های شما وارد می‌کند و انجام آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.
*دویدن (خصوصاَ روی پنجه پا و بصورت نرم) فشار چندانی به کمر وارد نمی‌کند.بهتر است برای راه رفتن و دویدن از کفش مناسب استفاده کنید و روی سطح صاف حرکت کنید.
*درد را فراموش نکنید اگر در طول ورزش احساس درد کمر با انتشار به پا یا افزایش درد قبلی پدید آمد، فعالیت را قطع کنید، در غیر اینصورت ممکن است آسیب‌های شدیدی به بدن خود تحمیل کنید.

 یکی از روش‌های بسیار منطقی و پذیرفته شده برای پیشگیری ازکمردرد، انجام ورزش‌‌های صحیح و علمی است.

 


 
 
دکترای حرفه ای فیزیوتراپی
نویسنده : کاف - ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳
 

طبق اخبار رسیده ، بررسی نهایی طرح دکترای حرفه ای فیزیوتراپی ( DPT ) در دستور کار خرداد ماه شورای عالی وزارت بهداشت قرار گرفته است .

به امید پیروزی